slovaci

20 věcí, co mají Slováci lepší než my

Když jsme ještě byli bratia, měli jsme na všech těch krásných věcech alespoň poloviční podíl. A teď máme kulový. Slováci se mají skvěle a pazúchy maj plný trumfů. Akorát ten hokej rozhodně hrají hůř. Teď čtěte, pak uvidíte.

1. Treska v majonéze

Že nevíte o co jde? O nic menšího, než o jeden z nejlahodnějších pokrmů na světě. Až budete na Slovači, vlítněte do nejbližších potravin, kupte si vaničku tresky v majonéze a rohlíky a dejte si to!

2. Sexy jazyk

Čeština je samosebou super. Ale když vám krásná Slovenka zašepká do ucha třeba slovo čučoriedka, podlomí se vám kolena už na druhém “č”.

3. Tatry

My máme kopce, Slováci mají hory. Už i Malé Tatry mají tak majestátní siluetu, že vedle nich vypadají Krkonoše jako teprve rašící pohlavní pupence dorostenky z víceletky.

4. Hudba

Těžko říct, čím to je, ale na Slovensku byli vždycky co se týče kapel napřed. Vždyť my se nezmohli ani na Joža Ráže.

5. Pohoda

Tenhle festival strčí do kapsy všechny ty Rock for People, Sázavafesty, dokonce i ostravské Colours. A ty jsou u nás nejlepší stejně nejspíš jenom proto, že jsou Slovensku nejblíž.

6. slovenský rozhlas

Máme krásnej novej barák, recepci a tak. Jenže mít uprostřed města obrácenou pyramidu, z který se vysílá, to je jak z nějakýho parádního sci-fi filmu. Můžeme akorát závidět.

Stitched Panorama

7. Dunaj

Vltava je krásná řeka, Labe taky prima. Ale jakmile jednou uvidíte Dunaj, jste ztracený. To je panečku šířka. To je panečku proud. To je prostě řeka.

Pokračujte na další stránku!